TarihAdı SoyadıFikir/Düşünce/Öneri/ŞikayetYapılan İşlem
1.08.2023Ya*** GE****Kaydımı açığa aldırıp Yatay geçişle açıktan okumak istiyorum ?Öğrenci; kaydolduğu yıldaki ÖSYS merkezî yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programının merkezî yerleştirme taban puanına eşit olması veya bu taban puandan yüksek olması durumunda yatay geçiş (önlisanstan lisansa veya lisanstan önlisansa) yapabilir.
28.07.2023 Sı**   GÜ****Merhabalar üniversitenize bu sene gelmeyi düşünüyorum  istedigim bölüm türkçe oğretmenliğiydi fakat o gelmezse sosyal bilgiler öğretmenliginden yatay geçişle türkce ogretmenligine gecebilir miyim gecebilirsem şartlari nelerdir bilgilendirir misiniz?Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, öğrenci, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için başvuru yapabilir. Not ortalaması ile sadece kendi kayıtlı olduğunuz bir programa başvurabilirsiniz.
14.07.2023Su**  VU***Yatay geçiş yapmak istediğim için herhangi bir disiplin cezası almamış olduğuma dair bir belgeye ihtiyacım var ?Merhaba, Öğrenci Bİlgi sisteminden aldığınız transkriptlerde disiplin cezası yoktur ibaresi mevcuttur. Fiziki bir belge almak istiyorsanız kayıtlı olduğunuz birime başvurmanız gerekmektedir.
23.06.2023Tu**   KA***Sinop üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim okulumuzda aynı zamanda pedagojik formasyon eğitimi almaktayım.  Ülkemizde yaşanan bazı olaylardan dolayı şuanda eğitimimizi uzaktan almak durumundayız ve şuanda bahar dönemi final haftasındayız. Sınav esnasında hem zoom üzerinden hem de sinuzem üzerinden yapılan sınavlarımızda büyük sorunlar yaşamaktayız. Bazı öğrenciler sınava giremiyor, girenlerde mikrofon açık olma zorunluluğu olduğu için sınav bilincinde olmayan öğrencilerin gazabına uğrayarak arkadan gelen sesler yüzünden sınava odaklanmakta zorluk yaşıyoruz ve birçoğumuz almak istediğimiz ya da alabileceğimiz notları alamıyoruz  Daha önce de vize sınavında yaşadığımız sorunları tekrar final sınavında aynı şekilde yaşadık. Bu sistemin büt haftasında değiştirilmesini istiyorum. Çünkü bu sorunlar yüzünden az önce girdiğim sınavdan kaldım. Ben gerekenleri yerine getirirken, sorumluluk sahibi olmayan başkalarının haklarına giren insanlar yüzünden derslerimden kalmak istemiyorum.Derslerin ve sınavların uygulama şekli Yükseköğretim Kurulu  Başkanlığı nezdinde Üniversitemiz Senatosu kararlarıyla gerçekleşmektedir. 2023-2024 Akademik döneminde tekrar yüz yüze ders ve yüz yüze sınav şeklinde uygulamalar gerçekleşecektir.
30.03.2023So** IH****mezun öğrenciyim öğrenci şifremi hatırlamıyorum formasyon transkript lazım mail olarak yollar mısınız.E-postanız Eğitim Fakültesi yetkililerine iletilmiştir. iyi günler dileriz…